01.10 – 03.10.2022 Дортмунд
Анонс:
Навчальний семінар-форум відбудеться 01.-03. жовтня 2022 року у місті Дортмунд.
Мета закладу – професійна підтримка українських педагогів, вихователів та психологів, які (тимчасово) мешкають в Німеччині.
Під час закладу ми плануємо
· представити деякі прості та дієві інструменти стабілізації дітей та дорослих, які пережили травмуючі події
· обговорити можливі шляхи імплементації цих інструментів в освітню практику сьогоднішньої України при активному залученнівальдорфських педагогів до навчання вчителів та педагогів загальноосвітніх шкіл
· обговорити можливості кваліфікації українських фахівців в Німеччині для роботи з цими та аналогічними інструментами в Німеччині та Україні
· обговорити можливості використання отриманих знань та навичок в Німеччині
До участі запрошуються
· психологи та психотерапевти, які мають досвід використання арттерапії у своїй роботі
· викладачі образотворчого мистецтва, спорту, або музики
· педагогі та вихователі
Участь у семінарі безкоштовна.
Дорога (до 150 євро, потяг другого класу), проживання та харчування (завтраки та обіди 2- го та 3-го жовтня) будуть оплачені учасникам семінару, які
· брали участь у навчальному семінарі 3-4 червня (Віттен) та можуть представити для обговорення свій доступ використання знань та практик, переданих під час семінару
· вже працюють в Німеччині за фахом та (або) допомагають групам дітей або дорослих на волонтерських засадах офлайн
Всі учасники семінара-форума отримають сертифікати.
Викладачі:
Себастіан фон Чаммер (Sebastian Klaus Wolf von Tschammer und Osten) фахівець з лікувальної евритмії та травматерапії. Має багаторічний досвід використання арттерапії у психіатрії, лікувальній педагогіці, психіатрії, у роботі з наркозалежними. Понад 15 років допомагає постраждалим дітям в зонах воєнних конфліктів та природних катастроф, зокрема у Непале, Гаїті, в Лівії, Сирії, Туреччині (сирійські біженці), Україні тощо. Викладає в багатьох країнах світу.
Наталія Єщенко:
Практикуючий арт-терапевт, архітектор, художник, ілюстратор, дизайнер, викладач мистецтв і гетеанізму на семінарах та конференціях.
Автор семінарів, автор навчальних програм з мистецтв та статей. Головни теми – арт-терапія, антропософська психотерапія, живопис, динамічна графіка, ліплення, лесирування в інтер’єрі, мистецтво у роботі з дітьми, викладання мистецтва у вальдорфській школі, гетеанізм, саморозвиток, біографічна робота та ін.
Організатори:
VMDO e.V.,
Europa GrenzenLos e.V.,
Всеукраїнська Арттерапевтична асоціація
Фінансова підтримка: Beauftragte der Bundesregierung für Migration, Flüchtlinge und Integration.
Для участі в семінарі просимо зареєструватися до 21.09.2022 за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSfNjC…/viewform
Запрошення буде надіслано вам не пізніше 24.09.2022
Подяка
Після війни додому повернуться численні захісники України. Як допомогти їм повернутися до нормального життя»? Питання пролунало під час онлайн-зустрічі з Martin Straube, яка попри всі повітряні тривоги та відключення світла відбулася у вівторок завдяки Яна Рожнятовська (чудова організаторка) та Valeria West (чудова перекладачка).
Мартін запропонував розгорнуту відповідь, серед іншого попередив, що після війни буде важче, ніж під час самої війни.
Розуміємо це та готуємось заздалегіть. На початку червня зібрали на семінар по роботі з травмою біля 60 українських фахівців в Віттені, на початку жовтня– біля 40 в Дортмунді.
Сподіваюсь, що після Перемоги більшість учасниць та учасників цих семінарів повернеться додому та буде допомагати своїй (нашій) країні у той час, коли в певних сенсах їй стане ще складніше, ніж сьогодні.
Дякую постійним викладачам, Natalya Yeshchenko та Sebastian Von Tschammer за щирість, надзвичайний професіоналізм та довгу дорогу, яку вони мали подолати, щоб потрапити до нас.
Дякую Мартіну та Мінкє Штраубе за дуже важливу участь у фінальній розмові.
Дякую VMDO e.V. за фінансову підтримку та надане приміщення.
Дякую Olena Dubas-Chorniuk та Irina Moroz за допомогу з перекладом, Олені додатково – за допомогу з поселенням учасників та учасниць.
Дякую Nataliya Ko за піци, привезені з Віттену до Дортмунда
Дякую всім учасникам та учасницям, особливо – тим, хто розповів про досвід використання знать, отриманих під час семінару в червні та тим, хто допомагав з кава-паузами та прибиранням приміщення (не називаю, тому що майже не знаю, хто це був)
Сподіваюсь на нові зустрічі, в Німеччині та в Україні!
Алла Вайсбанд
Programm