[toc]
- арт-терапія
- альтернативні методи вирішення конфліктів
- педагогічно-терапевтична підтримка у надзвичайному стані
Тренінги є першим етапом проекту «Подолання психотравми та профілактика ПТСР у дітей та підлітків заради майбутнього України».
Для кого?
Для арт-терапевтів, психологів, психотерапевтів, психіатрів, евритмістів та овсітян, які працюють із дітьми з прифронтової зони, переселенцями та дітьми учасників бойових дій.
Де і коли?
місто | Дата | час |
Київ | 04.06.2017- 8.06.2017 | 14.30-20.30 |
Слов’янськ | 08.07.2017 – 12.07.2017 | 10.00-16.00 |
Одеса | 27.08.2017 – 31.08.2017 | 14.30-20.30 |
Реєстрація
Для участі у тренінгах потрібно заповнити анкету за посиланням: https://goo.gl/forms/4nFQSqDPljNVV6pm2 та надіслати відсканований лист підтримки від організації на адреси:
- Для участі у тренінгу у Києві: nataliia.kzv@gmail.com
- Для участі у тренінгу у Слов’янську: earomashka@yandex.ua
- Для участі у тренінгу в Одесі: Arttera.od@gmail.com
Анкети та листи підтримки для участі в семінарі у Києві від кандидатів з інших місць чекаємо до 24 травня, від Киян – до 28 травня
Анкети та листи підтримки для участі в семінарі у Слов’янську – до 15 червня
Анкети та листи підтримки для участі в семінарі в Одесі – до 15 липня
Реєстрація для участі в тренінгу обов´язкова!!!
Умови участі
Участь у тренінгу є безкоштовною.
90 учасникам (30 у кожному місці) може бути відшкодовано оплату проживання та частково проїзду (до 400 гривень).
Дивіться також умови участі для освітян.
Студенти вишів, які навчаються на психологічному та педагогічному факультетах, можуть взяти участь в тренінгах за умови надання волонтерської допомоги проекту: реєстрація учасників тренінгу, відео – та фотозйомка, написання коротких повідомлень про тренінг, розшифровка лекцій, тощо.
Критерії відбору учасників тренінгу
- Зацікавленість та готовність провести передати отриманні знання колегам, освітянам та волонтерам
- Зацікавленість та готовність випробувати надані методи в роботі з дітьми зазначених категорій і проаналізувати досвід їх використання.
- Наявність листа підтримки від організації, яка зацікавлена в проведенні семінарів з метою передачі знань та навичок, що отримані під час тренінгу учасниками. Викладачі вишів листа підтримки не потребують; лист може бути написаним для групи людей.
- Готовність надати волонтерську допомогу проекту
- Мотивація кандидата
За інших рівних умов перевагу буде надано членам Всеукраїнської Арт-терапевтичної асоціації.
Перевага на відшкодування витрат, пов’язаних з семінаром в Слов’янську, буде надаватись спеціалістам та волонтерам, які працюють з дітьми в сірій зоні.
Про результати відбору кожного з учасників буде повідомлено письмово:
- Київ – не пізніше 25 травня (мешканцям інших місць), не пізніше 30 травня (мешканцям Київа)
- Слов’янськ – не пізніше 20 червня,
- Одеса – не пізніше 20 липня.
Додаткові можливості для учасників
- Всі учасники тренінгів отримають сертифікати.
- За результатами навчання 30 учасників отримають матеріали для практичних занять з арт-терапії із дітьми на місцях за методиками тренінгу.
- 15 найкращих учасників проекту будуть запрошені до участі в фінальному симпозіумі у Києві, який буде організовано за участю фахівців з Німеччини. Учасники фінальної зустрічі будуть визначені на підставі конкурсу статей учасників тренінгу, в яких буде проведений аналіз досвіду використання методик у роботі з дітьми та перспективи їх імплементації у педагогічну та терапевтичну практику України
- Найкращі статті будуть видані у збірнику наукових статей «Простір арт-терапії».
- Учасники отримають доступ до відео-записів тренінгів та симпозіуму, які будуть розміщені в закритій групі проекту в мережі Facebook.
- Також усі бажаючі зможуть придбати методичні матеріали, підготовані німецькими спеціалістами – авторами тренінгу (вартість 40 гривень) та літературу, що видається ВГО «Арт-терапевтична асоціація».
Про тренерів
В усіх тренінгах прийматимуть участь фахівці товариства stART international e.V. , яке має багаторічний досвіт роботи з дітьми в ситуаціях військових конфліктів та природних катастроф. Товариство stART international e.V. проводить тренінги з арт-терапії та кризової педагогики у різних країнах світу.
Серед фахівців:
- Франческо Цоккарато (магістр міжкультурної комунікації, магістр економіки та міжнародної політики, з 2008 року – робота з біженцями в рамках проєкту stART, відповідальний за програми закордоном.
- Сюзанна Єндрейчек (шкільний педагог зі стажем більше 25 років, викладач у різних освітніх закладах, математик, евритміст)
- Кароліна Глас (дошкільний педагог зі стажем більше 30 років, викладач, зокрема у закордонних навчальних закладах)
- Біргіт Кох (травматерапевт, медик)
- Уве Мьолльнітц (науковець в області економіки та політології, магістр медіації, медіатор, коуч)
- В тренінгу в Одесі серед інших візьме участь відомий фахівець, автор оригінальної методики аналізу конфліктів та багатьох книг з менеджменту конфлікту професор Фрідріх Гласл https://de.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Glasl https://de.wikipedia.org/wiki/Konflikteskalation_nach_Friedrich_Glasl
Вже тертій рік німецькі фахівці stART передаватимуть українським фахівцям та волонтерам в Україні свій досвід роботи з психотравмою за допомогою арт-терапії. У 2015 році вони провели в Харкові семінар «Педагогіко-терапевтичні аспекти роботи з дітьми, травмованим війною» та прийняли участь у школі для волонтерів в Карпатах (відгуки учасників дивіться тут), в 2016 працювали з дітьми з сірої зони в дитячому таборі на острові Хортиця і в таборі “Лісова застава”.